קרדיולוגית ספורט מתקדמת

ד"ר הדס מנהל המרכז הישראלי לקרדיולוגית ספורט

מה זה קרדיולוגיית ספורט:

בשנת 490 לספירה נשלחה הודעה ממרתון לאתונה להודיע על ניצחון היונים כנגד הפרסים בקרב מרתון, השליח, פיליפדיס שמו, הגיע לאתונה מסר את הודעת הניצחון והתמוטט… זה ככל הנראה האירוע המתועד הראשון של מוות פתאומי בספורטאי (Sudden Cardiac Death).

מוות פתאומי בספורטאים הוא אירוע שאינו מאד שכיח, ההערכה כיום היא שמדובר על 1-2 מקרים על כל 100,000 ספורטאים צעירים בשנה (EHRA 2017.) יחד עם זאת, זהו אירוע מכונן שכן מדובר באנשים המייצגים את יכולות האדם הבריא ביותר, אירועים שלרב נצפים על ידי עשרות אלפי אנשים (ולפעמים הרבה יותר) בעולם מתועדים מקרים רבים של מוות בספורטאים מסיבות לבביות.

המטרה בקרדיולוגית ספורט הינה למצוא את הספורטאים בסיכון ולהוריד את מקרי המוות והתחלואה בספורטאים.

האיבחון מתבצע על ידי אקג,מבחן מאמץ ואקו לב, ובמקרה הצורך גם על ידי הולטר, CARIAC MRI , ו-TRANS ESOPHAGEAL ELECTROPHYSIOLOGIC STUDY .

ד"ר דן הדס קרדיולוג ספורט, בוגר קרדיולוגית ספורט של האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה, בוגר קרדיולוגית ספורט של הועד האולימפי העולמי, המומחה הראשון בארץ בעל השכלה צולבת הן של קרדיולוגית ילדים והן של קרדיולוגית ספורט, התמחות בהפרעות קצב ובקרדיולוגית ספורט ב Aziende ospedaliere המרכז המוביל בעולם לקרדיולוגית ספורט בפדובה איטליה, חבר האיגוד האירופאי לקרדיולוגיה מניעתית.

עוסק בספורט? הסרטון מיועד במיוחד בשבילך: קרדיולוגיית ספורט מתקדמת - ד''ר דן הדס
מוות פתאומי בקרב העוסקים בספורט הוא מוות בר מניעה

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

רפואת ילדים

ד"ר דן הדס מומחה ברפואת ילדים רפואת ילדים מטפלת בכל האספקטים של בריאות ילדים, מגיל הינקות, הילדות ועד סיום

מידע נוסף »

קרדיולוגית ילדים

ד"ר דן הדס מומחה בקרדיולוגית ילדים קרדיולוגיית ילדים: קרדיולוגיית ילדים היא התחום האחראי לרפואת הלב אצל ילדים. קרדיולוג ילדים

מידע נוסף »

Contact Us

Свяжитесь с нами

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​